3D Baskı Fiyatları Ankara

3D baskıda üç ana adım vardır.

İlk adım, yazdırmadan hemen önce, yazdırmak istediğiniz nesnenin 3B dosyasını tasarlarken yapılan hazırlıktır. Bu 3D dosya CAD yazılımı kullanılarak, bir 3D tarayıcıyla oluşturulabilir veya çevrim içi bir pazardan kolayca indirilebilir. 3D dosyanızın yazdırılmaya hazır olduğunu kontrol ettikten sonra, ikinci adıma geçebilirsiniz.

İkinci adım gerçek baskı işlemidir. Öncelikle, nesneniz için gerekli olan özelliklerin hangi malzemeye ulaşabileceğini seçmeniz gerekir. 3D baskıda kullanılan malzemelerin çeşitliliği çok geniştir. Plastik, seramik, reçineler, metaller, kum, tekstil, biyo malzemeler, cam, yiyecek ve hatta ay tozunu içerir.

Bu malzemelerin birçoğu, aklınızdaki kesin tasarım sonucunu elde etmenizi sağlayan birçok kaplama seçeneğine de izin verir.

Üçüncü adım bitirme işlemidir. Bu adım özel beceri ve materyal gerektirir. Nesne ilk kez basıldığında, zımparalanana, vernikleninceye veya istenen şekilde tamamlanana kadar doğrudan kullanılamaz veya teslim edilemez. Ankara merkezli üretim merkezimiz de 3D tarama ve baskı hizmetlerini uygun fiyatlı almak için bize ulaşın.